Naturalne kosmetyki do włosów Biobotanic, kosmetyki organiczne, certyfikaty BIO

KLINIKA BIOTREND

Świat został wciągnięty w wir nadmiernego uprzemysłowienia. Nadużywanie środków chemicznych w każdej dziedzinie życia
wywiera katastrofalny wpływ na środowisko naturalne, zagraża również naszemu zdrowiu.

Ufamy, iż najprostsze rozwiązania są najlepsze, a cóż może okazać się prostsze od wykorzystania produktów, które już istnieją? Nasza planeta ofiarowała nam wystarczająco dużo środków i możliwości, abyśmy poradzili sobie z nękającymi nas problemami i rozwiązali je. Na tym założeniu oparliśmy filozofię firmy Biotrend, oferując kosmetyki, które czerpią z natury, pielęgnują, chronią, działają leczniczo, nadają piękny wygląd, a przy tym – idealnie współgrają z naszym organizmem.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka sposobów na walkę z najbardziej powszechnymi chorobami i problemami dotyczącymi włosów oraz skóry głowy. Omówimy genezę problemów oraz doradzimy, w jaki sposób pozbyć się ich dzięki profesjonalnym, w 100% naturalnym i certyfikowanym kosmetykom Biobotanic.

1. Nadmierne wydzielanie sebum – włosy przetłuszczające się

Jednym z głównych powodów nadmiernego wydzielania sebum jest nadczynność gruczołów łojowych. Ta z kolei może być uzależniona od wielu czynników, wśród których najczęściej pojawiającymi się są zmiany hormonalne, wilgotność powietrza lub gorąco oraz zła dieta. Negatywny wpływ na kondycję naszego organizmu wywierają również chemiczne kosmetyki, których używamy do codziennej pielęgnacji ciała. Warto zatem zastanowić się nad doborem odpowiednich dla naszego zdrowia kosmetyków.

kuracja biosalon
kuracja dom

Łupież to problem, który dotyczy ok. 3 mln Polaków pomiędzy 15. a 75. rokiem życia. Pojawia się on najczęściej w wyniku nadmiernej aktywności grzybów na skórze głowy, a głównym winowajcą odpowiedzialnym za powstawanie łupieżu jest Pityrosporumovale, czyli mikroskopijny grzyb drożdżopodobny. Rozróżnia się kilka odmian łupieżu, które omówimy poniżej. Postaramy się również pomóc Państwu w doborze odpowiednich produktów leczniczych.

2. Łupież tłusty - łojotokowy

Schorzenie to najczęściej dotyka osoby, u których skóra ma tendencję do przetłuszczania się. W takim środowisku doskonale rozwijają się grzyby, żywią się one bowiem łojem produkowanym przez nasze gruczoły. Tłuszcz stanowi także swego rodzaju beztlenowe środowisko, idealne choćby dla Pityrosporumovale. Łupież tłusty jest zazwyczaj mniej widoczny dla otoczenia, nie oznacza to jednak, że można ów problem bagatelizować. Przeprowadzone badania potwierdzają, iż jest on groźny dla zdrowia. Nieleczony może w skrajnych przypadkach  doprowadzić do całkowitego wyłysienia.

kuracja biosalon
kuracja dom

3. Łupież biały – suchy

Widocznym objawem w przypadku tej odmiany łupieżu jest łuszczący się naskórek, który jest najbardziej widoczny na ciemnych ubraniach. U osób z tą dolegliwością pojawia się zazwyczaj również swędzenie

i podrażniony naskórek. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak wydaje się, że najbardziej powszechną  z nich jest sięganie po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie duże stężenia składników chemicznych. Aby skutecznie walczyć z łupieżem, wybierz kosmetyki w 100% naturalne i bezpieczne.

kuracja biosalon
kuracja dom

4. Sucha skóra głowy – suche włosy – zablokowane ujścia mieszków włosowych

Czasem trudno określić, z jakim problemem włosów oraz skóry głowy mamy do czynienia. I tak na przykład łuszczenie się naskórka może pojawiać się u osób borykających się z łupieżem, jak również u tych, które mają problem z przesuszoną skórą głowy. Przesuszenie skalpu może także świadczyć o takich chorobach, jak egzema czy łuszczyca. W obu tych przypadkach  na włosach lub ubraniach pojawiają się białe płatki. Aby dobrze zdiagnozować problem, warto wybrać się do dermatologa lub trychologa. Ponadto istotny jest wybór odpowiedniego, a przede wszystkim bezpiecznego zestawu kosmetyków, dzięki którym na zawsze pozbędziemy się problemu.

Kosmetyki naturalne to alternatywa dla ogólnie dostępnych chemicznych produktów.

kuracja biosalon
kuracja dom

5. Utrata włosów

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy większości z nas. Stanowi ono sygnał, że w złożonej biomachinie, jaką jest ludzki organizm, coś zaczyna działać nie tak, jak powinno. Należy wówczas obserwować, czy stopień utraty włosów jest poważny i czy proces jest długotrwały. Diagnozując problem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nasz organizm otrzymuje odpowiednie ilości niezbędnych witamin oraz  pierwiastków; dieta powinna być zbilansowana i bogata w substancje odżywcze. Stres również może negatywnie wpływać na organizm, który na różne sposoby informuje nas o problemie. Warto tu wspomnieć ponadto o wolnych rodnikach – niezwykle szkodliwych cząstkach, które utleniają i niszczą wiele tkanek, przyczyniając się do szybszego starzenia się włosów, osłabiania i przedwczesnego ich wypadania.W końcu, podobnie jak to było w poprzednich przypadkach, przyczyna utraty włosów niejednokrotnie tkwi w kosmetykach. Długotrwałe stosowanie produktów zawierających w swoim składzie chemiczne konserwanty, detergenty, alergeny zapachowe oraz sztuczne barwniki, które posiadają zdolność przenikania przez tkanki i gromadzenia się w nich, wywołuje alergie, podrażnienia i stany zapalne. Wybór kosmetyków naturalnych i bogatych w składniki aktywne jest skutecznym sposobem na to, by zminimalizować negatywny wpływ ciężkiej chemii na nasz organizm, a także zahamować proces rozwoju wolnych rodników

kuracja biosalon
kuracja dom

6. ŁYSIENIE, SUCHA, ODWODNIONA, NAPIĘTA SKÓRA GŁOWY

W przypadku skóry głowy oraz włosów woda pełni niezwykle istotną funkcję: usprawnia rozkład łoju na skórze głowy i włosach, zabezpiecza przed nadmiernym nagrzaniem poprzez termoregulację powierzchni skóry głowy, a także nawilża i chroni przed negatywnym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego i bakterii. Niedobór wody w płaszczu hydro-lipidowym chroniącym naskórek prowadzi do wysuszenia, napięcia, świądu i pieczenia skóry głowy, a w rezultacie również do nadmiernego wypadania włosów. U podłoża tego rodzaju dolegliwości mogą leżeć zarówno zaburzenia czynności narządów wewnętrznych (głównie gruczołów potowych), jak i niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy, a mianowicie stosowanie wysoce alkaicznych, odtłuszczających szamponów, a także kosmetyków na bazie alkoholu. Aby zapobiec tego rodzaju problemom, warto sięgnąć po naturalne, nie wywołujące alergii produkty, które zapewnią właściwe nawilżenie i nawodnienie skóry głowy.

kuracja biosalon
kuracja dom

7. NADMIERNE POCENIE SKÓRY GŁOWY

Pocenie się skóry głowy jest reakcją naturalną, która dotyczy każdego z nas. Nasz organizm wydziela pot, aby chłodzić skórę w przypadku występowania wysokich temperatur atmosferycznych czy w trakcie ćwiczeń fizycznych; ponadto pot pojawia się gdy znajdujemy się pod wpływem silnych emocji, boimy się, jesteśmy zdenerwowani. Jednak u niektórych osób pocenie przybiera znacznie bardziej intensywną postać niż u reszty populacji. Silne emocje lub stres sprawiają, że głowa jest cała mokra, włosy stają się wilgotne i nieświeże. Częstym powikłaniem w tego rodzaju przypadkach jest grzybica skóry głowy (grzyby bardzo lubią mokre środowisko). Lekarze są zgodni, iż główną przyczyną nadpotliwości są zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego. Aby złagodzić nieprzyjemne objawy tej dolegliwości i zapobiec pojawieniu się ewentualnych powikłań z nią związanych, warto zastosować kosmetyki oparte na organicznych ekstraktach, które wykazują działanie łagodzące, antyseptyczne i dezynfekujące.

kuracja biosalon
kuracja dom

8. Odżywienie, regeneracja i nawilżenie włosów podczas stylizacji…

Czy to możliwe?

Stylizacja włosów w dużej mierze oparta jest o produkty zawierające parafinę, oleje mineralne, SLS, silikony i wiele innych chemicznych substancji.

Czy to jedyne rozwiązanie? Czy możemy w naturalny sposób zadbać o nasze włosy i jednocześnie zapewnić im piękny wygląd?

W ofercie Biobotanic znajdą Państwo odpowiedzi na te pytania. Nasze produkty zawierają całe bogactwo organicznych składników aktywnych. To certyfikowane kosmetyki, które przywracają włosom naturalny blask, piękno oraz przede wszystkim – zdrowie i witalność. Z Biobotanic nie chodzimy na kompromisy. Z Biobotanic dokonujemy świadomych wyborów, tworząc produkty, które powstają z naturalnych składników pochodzących z botanicznych upraw.

kuracja biosalon
kuracja dom

Projekt ten nazwaliśmy „Ewolucją zielonej chemii” i dedykujemy go Wam – Świadomym Klientom.

Poszukujemy dystrybutorów marki bioBOTANIC