09
sie

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów

Eksperci Biotrend radzą:

Jak zapobiec nadmiernemu
przetłuszczaniu się
włosów?

 

Przetłuszczające się włosy są problemem wielu kobiet, na szczęście są sposoby aby sobie pomóc, najpierw jednak musimy znaleźć odpowiedź na pytanie – jaka jest przyczyna nadmiernego przetłuszczania się włosów?

FAKT 1:

Nadmierne przetłuszczanie się włosów najczęściej jest spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją włosów, a nie objawem chorobowym.

Przyczyną przetłuszczających się włosów jest nadmierna produkcja SEBUM. To naturalny środek natłuszczający, czyli łój skórny, który jest fizjologicznym zjawiskiem związanym z pracą gruczołów znajdujących się w skórze naszej głowy. Łój powoduje, że skóra jest elastyczna, jędrna i gładka, chroni skórę przed chłodem, suchym powietrzem i wieloma drobnoustrojami. Przy właściwej pracy gruczołów włosy są lśniące, zdrowe i błyszczące, natomiast gdy włosy są tłuste, oklapnięte i posklejane oznacza to, że skóra wytwarza zbyt dużą ilość SEBUM.

FAKT 2:

Przyczyny przetłuszczania się włosów:

•    niewłaściwe oraz zbyt częste mycie włosów,
•    suche szampony, zawierające szkodliwe substancje,
•    przesuszenie skóry i reakcja obronna na składniki chemiczne,
•    źle dobrane preparaty do pielęgnacji włosów,
•    promieniowanie UV, wysoka lub niska temperatura, zanieczyszczenie powietrza, wilgoć,
•    ogólny stan naszego organizmu,
•    gospodarka hormonalna,
•    tłuste potrawy w diecie,
•    stres oraz palenie papierosów.

NASZA RADA:

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów:

•    Zadbajmy o właściwą dietę, wzbogaconą w witaminy i minerały (owies, soja, kukurydza, jabłka, ogórki, czosnek).
•    Unikajmy cukru, napojów gazowanych, ostrych przypraw, tłustych posiłków oraz palenia papierosów.
•    Nośmy odpowiednie nakrycia głowy, dostosowane do pory roku, ponieważ promieniowanie UV ma bardzo niekorzystny wpływ na stan włosów.
•    Stosujmy właściwie dobrane produkty do pielęgnacji i ochrony włosów, zawierające tylko naturalne i organiczne składniki.

FAKT 3:

Szkodliwe składniki zawarte w kosmetykach do pielęgnacji włosów:

Większość z Was, jak sądzę, nie zastanawiała się nigdy nad wyborem szamponu czy odżywki do włosów. Każdy zwraca uwagę na cenę, zapach, pojemność opakowania. Prawdopodobnie nigdy nie zainteresowaliście się, co jest potrzebne Waszym włosom, aby długo utrzymały świeżość i zdrowy wygląd. Popularne kosmetyki, po które sięgacie, zawierają środki chemiczne, niektóre mniej, inne bardziej szkodliwe dla skóry głowy czy ciała. Zachęcamy więc do uważnej lektury etykiet kupowanych kosmetyków.

Poniżej zostały wymienione najistotniejsze i najczęściej pojawiające się w kosmetykach tradycyjnych substancje szkodliwe:

 

•    SLS oraz SLES – organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu dodecylosiarkowego, stosowany jako detergent w chemii gospodarczej i przemysłowej. U niektórych osób może wywoływać atopowe zapalenie skóry i inne stany zapalne (świąd, rumień). Jego obecność w szamponach przyczynia się do powstawania łupieżu, przetłuszczania się włosów, swędzenia skóry głowy oraz łamliwości i wypadania włosów.
•    DEA,TEA – powodują alergie, są rakotwórcze, działają drażniąco na błony śluzowe, wywołują świąd i pokrzywkę.
•    PEG (glikol polietylenowy) substancja myjąca stosowana we wszystkich popularnych preparatach do pielęgnacji włosów i ciała. Stosowany jest  jako rozpuszczalnik, emulgator i środek zwiększający lepkość ciekłych kosmetyków i leków.
•    PPG (glikol propylenowy) jest używany do produkcji kosmetyków jako rozczynnik nadający kosmetykowi pożądaną konsystencję oraz jako składnik nawilżający skórę.
Do produkcji zarówno PEG jak i PPG używany jest tlenek etylenu – trujący gaz. Mogą one też być zanieczyszczone dioksanem (czyli eterem) lub zawierać nieprzereagowane cząsteczki trującego gazu. Dioksan oraz  tlenek etylenu uszkadzają strukturę genetyczną komórek i zostały uznane za substancje rakotwórcze.
•    Parabeny – organiczne związki chemiczne stosowane jako środki konserwujące w kosmetykach, lekach i żywności. Uniemożliwiają rozwój pleśni, drożdży i grzybów. Stanowią najczęściej stosowane konserwanty w kosmetykach – szamponach, mydłach czy tonikach do włosów.
Parabeny należą do najczęstszych alergenów, ich stosowanie może powodować nadwrażliwość skóry na działanie czynników zewnętrznych.
•    Parafina – to nic innego jak oczyszczona ropa naftowa, może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Jej stosowanie powoduje podatność na tworzenie się zmian trądzikowych i zaskórników.
•    Oleje silikonowe – stosowane są w droższych kosmetykach do pielęgnacji i stylizacji włosów – po nałożeniu tworzą warstwę ochronną, która chroni przed utratą wilgoci, zmiękcza i wygładza włosy. Używanie ich przez osoby o wrażliwej skórze z tendencją do zmian trądzikowych, może powodować nasilenie objawów. Dodatkowo silikony nie ulegają rozkładowi biologicznemu i gromadzą się w tkankach organizmu.
•    Alergeny zapachowe – stosowane w kosmetykach zapachy syntetyczne stanowią blisko 80% kosmetycznych reakcji alergicznych. Alergeny zapachowe są powszechnie stosowane we wszystkich typach produktów kosmetycznych. Syntetyczne substancje zapachowe są tanim odpowiednikiem naturalnych zapachów pochodzących z roślin i owoców.
•    Sztuczne barwniki – charakteryzują się większą intensywnością i trwałością koloru w porównaniu z barwnikami pochodzenia naturalnego. Występują najczęściej w kosmetykach do koloryzacji włosów. Stwierdzono, że mogą wywoływać nowotwory, oraz alergie skórne.
•    Amoniak – jest gazem o gryzącym zapachu, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych , oczy i skórę. Wywołuje przykre uczucie pieczenia w gardle, kaszel i łzawienie.

NASZA RADA:

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów:

Właściwa pielęgnacja włosów pomoże Ci pozbyć się kłopotliwego problemu. Sposobem na przetłuszczające się włosy są odpowiednie naturalne kosmetyki, które przywrócą równowagę produkcji sebum.

Cytryna, aloes albo zioła, takie jak soja, rozmaryn, czy szałwia regulują produkcję sebum oraz działają łagodząco na przetłuszczającą się skórę głowy. Należy pamiętać, że w przypadku włosów przetłuszczających się, nie należy stosować produktów zawierających SLS, SLES, glikol, proteiny, olejki lub silikony! Substancje te pogarszają tylko sytuację, obciążając włosy i sprawiając, że przetłuszczają się jeszcze bardziej.

KLINIKA BIOTREND

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów:
Propozycja pozbycia się problemu przetłuszczania się włosów dzięki profesjonalnym, w 100% naturalnym i certyfikowanym kosmetykom Biobotanic.

„Nasze receptury obfitują w cenne składniki, które naprawdę robią różnicę. Zależy nam na tym, aby tworzyć organiczne, zdrowe i istotne dla zdrowia i piękna włosów produkty.
Nasze produkty zawierają Certyfikowane, wytwarzane metodami ekologicznymi składniki, w 100% naturalne, wyprodukowane we Włoszech.”

Zapraszamy do Kliniki BIOTREND – nasi Eksperci podpowiadają jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów dzięki profesjonalnym, w 100% naturalnym i certyfikowanym kosmetykom Biobotanic – kuracja dom – włosy przetłuszczające się.

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów: naturalne kosmetyki organiczne